Dönüşüm Oranı Optimizasyon ve Analiz servisi

Dönüşüm Oranı Optimizasyon Servisi

Dönüşüm oranı, e-ticaret ile ilgili en önemli metriktir. Ziyaretçilerinizin sitenizde ne kadar zaman geçirdiği, kaç sayfa gezdiği ve  müşteriye dönüşme oranı  önemli parametrelerdendir. 

Ziyaretçi odaklı optimizasyon çalışmalarımız ile ziyaretçilerinizin dönüşüm oranını artırabiliriz.

Dönüşüm oranı optimizasyonu, SEO, Adwords ve daha yüksek bir ciro için gerekli bir araçtır. 

Dönüşüm oranı günümüzde sitelerin işlevselliğini kanıtlamakta ve arama sonuçlarında üst sıralara çıkmakta önemli bir parametre haline gelmiştir. Herhangi bir dış seo çalışması yapılmasa dahi, dönüşüm oranı yüksek olan siteler ilk sıralarda yer almaya başlamıştır.

Dönüşüm oranını artırmak için atılması gereken en önemli adım, ziyaretçi odaklı yaklaşımlar sergilemektir. Dönüşüm oranı hedef müşteri kitlenizin davranışsal analizi olduğu için, elde ettiğiniz sonuç ve raporlar uzun süre geçerliliğini koruyacaktır. Bu sayede aynı müşteri segmentine yönelik başka bir artı değer ortaya koymak istediğinizde, bu kitlenin beklentileri ile ilgili elinizde detaylı bir analiz ve rapor olacaktır. 

CRO teknikleri

A/B Testleri

Yüksek Web Sitesi Değeri

Dönüşüm oranı ile ilgili çalışmalarda öncelikli olarak mevcut iş planınız hakkında bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Hedeflediğiniz müşteri segmenti, pazar hacmi, rakipleriniz vb. konularda karşılıklı bilgi alışverişi yapıldıktan sonra test çalışmalarını gerçekleştirebiliriz.

Dönüşüm Oranı Optimizasyon Servisi

Dönüşüm oranınızı artırmak adına öncelikli olarak satın alma sürecini basitleştirip, içerik pazarlama stratejinizi müşteri odaklı olarak değiştireceğiz.  A/B testleri başta olmak üzere, gelişen web teknolojilerini takip ederek sizlere inovatif çözümler sunacağız.

Ziyaretçilerinizin sitenizde hedeflediğiniz aksiyonları alması ve dönüşüm oranını artırabilmeniz için, inovatif çözümler ile hizmetinizdeyiz. 

Hızlı ve efektif sonuçlar yaratabilmek için Google analytics, yandex metrica vb. analiz arçlarını etkin bir şekilde kullanıp, ziyaretçilerinizin siteyi terk ettiği sayfaları ve nedenlerini analiz ediyoruz. 

Analizin ardından site tasarımınızı, renkleri, içeriğinizi ve site içi linklerinizi A/B testleri ile yeniden yapılandırıyoruz.

A/B testleri ile en etkin çözümü belirledikten sonra,  tüm kurumsal imgelerinizi ve iletişiminizi hedef kitle baz alınarak, CRM sürecinizi iyileştirecek çözümler üretiyoruz.

Bize Projenizden Bahsedin

Kurumsal imgelerinizi birer simge haline getirebiliriz.

Alanında uzman kadromuz size dönüşüm oranı (CRO) stratejileri konusunda hızlı ve maliyet etkin dönüşler sunacaktır.

Click to edit this heading