Content Marketing Strategy

İçerik Pazarlama Stratejileri

Anlattığın Kadar Varsın!

Günümüzde ürünü kalitesinden ziyade, o ürünü hangi sözcüklerle ve hangi görsellerle pazarladığınız önemlidir.

İçerik pazarlama, sunduğunuz ürün ve hizmetlerin müşterilerinizin sorunlarını çözdüğünüzü gösteren ve anlatan, onların hayatlarını kolaylaştıracak ve imkansızı mümkün kılabilceğinizi gösteren pazarlama yöntemleridir. Bu yöntem ile hedeflenen, müşterinin satın alma davranışını etkileyip, satışlarınızı artırmak ve müşterilerinizin markanız ile etkileşim halinde olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle içerik pazarlama, son derece önemli ve etkin bir şekilde kullanılması gereken bir araçtır.

 

İçerik pazarlama sitenizin "dönüşüm oranını" artıran en büyük etkendir. Hedef müşteri segmentinizin beklentilerini karşıladığını gösteren yazı ve görsel gibi içeriklerin, kreatif bir şekilde hazırlanıp müşterilerinize sunulması, hem sepete ekleme süresini düşürür hem de dönüşüm oranını artırır. İçerik pazarlama yöntemi, markanızın ve imgelerinizin bilinirliğini artıracak ve sizi dijital dünyada birer simge haline getirecek en önemli parametrelerden birisidir.

 

İçerik pazarlama yöntemi markanızın ve ürünlerinizin bilinirliğini ve bulunabilirliğini artıran eşsiz bir kaynaktır. SEO çalışmaları için de en önemli parametredir. 

Endüstriyel Haberler

Sosyal mecralarda işletmeniz, markanız ve ürünleriniz hakkında bilgilendilendirici, eğitici ve eğlendirici içeriklerin paylaşımı, hem bilinirliğinizi hem de bulunabilirliğinizi arıtaracaktır.

Örnek Çalışmalar

Sunduğunuz artı değerleri müşterilerinize anlatmanın en etkin ve en kolay yolu, başka müşterilerin ürününüz hakkındaki düşünceleridir. 

İçerik Stratejileri

Ayrıntılı bir şekilde planlanmış içerik stratejileri ile, hem üst sıralarda yer alabilir hem de bilinirliğiniz artabilir.

Röportaj Yazıları

Röportajlar sizleri alanınızda eksper bir konuma getirecektir. Tecrübelerinizi röportajlarda paylaşmanız, sizlere çok kısa sürede saygınlık ve prestij olarak geri dönecektir.

 

Basın Bildirisi

Basın bildirileri, online profilinizi kuvvetlendirecek ve website trafiğini artıracak etkin bir çözümdür.

 

Beyaz Kitaplar

Çözümü zor olan bir alanda deneyimlerinizi, tecrübelerinizi ve takip ettiğiniz metodolojiyi paylaşmanız, sizi bu alanda rakiplerinizin gözünde dahi güvenilir bir simge haline getirecektir. 

Ürün Videoları

Ürünlerinizin kullanımını gösteren video çözümleri ile, daha etkin bir satın alma süreci sağlayabilirsiniz.

 

Ürün Fotoğrafçılığı

Profesyonel ürün fotoğrafçılığı ile müşterilerinize kaliteli görseller sunabilirsiniz.

 

Broşür ve Kitapçık

Profesyonel broşür ve kitapçık tasarım çalışmaları ile, müşterilerinize ürünlerinizin değerini gösterebilir, diğer ürün çeşitleriniz hakkında bilgiler sunabilirsiniz.

İçerik pazarlama hem SEO çalışmalarında hem de marka bilinirliğine yönelik çalışmalarda en sağlıklı ve güvenilir araçtır. Gerek sitenizin üst sıralarda yer alabilmesi için, gerekse marka bilinirliğini artırmak için dikkatli, inovatif ve bilgilendirici içerik pazarlama stratejileri geliştirilmesi gerekmektedir.

Effective Copyrighting

Simgeo, size geri dönüş oranı yüksek ve müşterilerinizin satın alma sürecini pozitif yönde etkileyecek görsel ve yazılı içerik sağlamaktadır. Bu alanda uzman ekibimiz ile müşterilerinizi etkilemeye hazırız.

Bize Projeniz İle İlgili Danışın

Sizi dijital dünyada birer simge haline getirmemizi ister misiniz?

Her biri alanında uzmanlaşmış, okunabilir yazılar yazan ve imlâ kurallarına dikkat eden ekibimizden destek almak ister misiniz?

Click to edit this heading