iş planı ve proje geliştirme hizmeti

Dijital İş Planı ve Proje Geliştirme

Başarılı bir işin arkasında müşteriden tedarikçiye, gider kalemlerinizden gelir modelinize  kadar tüm aşamaların planlanması yatmaktadır. Simgeo olarak bu zorlu süreci kolaylıkla aşmanız için, iş planı ve proje geliştirme hizmeti sunmaktayız.

Strateji ve proje geliştirme hizmeti

Alex Osterwalder  tarafından 2008 yılında geliştirilen "Kanvas İş Modeli", hazırlanması haftaları bulabilen iş planınızı 9 başlık altında incelemenizi ve 1 saat gibi kısa bir sürede aklınızdaki fikrin validasyonunu ya da mevcut işinizdeki sorunlu bölgeleri tespit etminze olanak sağlar. 

Simgeo olarak kanvas iş modeli yardımıyla, işinizi dijital ortama taşırken  ihtiyaç duyabileceğiniz çözümleri belirlemekteyiz.

 

 

 

Müşteri Segmenti 

Bir işe başlarken ilk yapılması gereken müşteri segmentinin belirlenmesidir. Hedeflediğiniz müşteri segmentine bağlı olarak ürün veya servisleri belirlemelisiniz.

Bir işe girişirken "şunu kime satmalıyım" yerine "kime ne satmalıyım" ile yola çıkılmalıdır. Ulaşmayı planladığınız tüm müşteri kitlenizi ayrı ayrı belirleyip, her biri için ayrı dinamikler oluşturmalısınız. SimgeO olarak sizlere hedef müşteri segmentinizi belirlemede yardımcı olmaktayız. 

Değer Önerisi 

Müşteri Kitlesi belirlendikten sonra sırada hedef kitlenizin satın almak isteyebileceği ürün ve hizmetlerin belirlenmesi yer almaktadır. 

Hedef müşteri segmentlerinizi belirledikten sonraki nokta, bu segmentte yer alan kişilerin sorunlarını belirlemek ve bu sorunlar için çözümler üretmektir. Bir değer önerisinde bulunurken, ürününüzün rakip ürünlerden avantajlı tarafını net bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. 

SimgeO ekibi olarak değer öneriniz için KOSGEB ve/veya TUBİTAK desteklerine yönelik proje geliştirme hizmeti sunmaktayız.

Kanallar 

Belirlediğiniz müşteri segmentine nasıl ulaşacaksınız?

Müşterilerinizi ve bu kitleye sunmayı düşündüğünüz değerleri belirledikten sonra, sıra bu kitleye hangi kanallar yardımıyla ulaşacağınızı saptamaya gelmiştir. Kanal seçimlerini etkileyen pek çok önemli parametre vardır.

SimgeO olarak size özellikle dijital yayıncılık alanında yaş, cinsiyet, demografi ve daha pek çok  kıstasa göre çözümler sunmaktayız.

Müşteri İlişkileri 

Hedeflediğiniz müşteri kitlesi ile nasıl bir etkileşim kurmayı planlıyorsunuz?

Müşteri ile iletişim tarzınız, yollarınız ve sorunları çözüm kabiliyetiniz sizleri rakiplerinizden bir adım öne taşıyacaktır. Doğru ve etkin müşteri ilişkileri yönetimi ufkunuzu açacak ve sizlere bir adım ilerisini gösterecektir.

SimgeO olarak, müşteri ilişkileri yönetimi ve otomasyonu için web tabanlı çözümler sunmaktayız.

Gelir Modeli 

Müşterileriniz çoğunlukla ne şekilde  ödeme yapmayı tercih etmektedir? 

Hedef müşteri kitleniz sunacağınız ürün için hangi ödeme kanalını tercih edebilir? Kredi kartı, çek, nakit, aylık abonelik, yıllık abonelik vb. yöntemlerden iş modeliniz için en uygunu hangisidir? 

SimgeO olarak, size gelir modelinizi yeni baştan şekillendirecek çözümler sunabiliriz.

Temel Faaliyetler 

İşinizi hayata geçirdiğinizde, üretimden pazarlamaya kadar yapmanız gereken tüm faaliyetler nelerdir?

İş fikrinizi hayata geçirdikten sonra, sunmak istediğiniz değerin üretiminden satışına kadar yapmanız gereken tüm faaliyetlerin net bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bu adım, ihtiyaç duyabileceğiniz sabit ve değişken giderleri net bir şekilde belirlemenizde yardımcı olacaktır. 

SimgeO olarak sizlere bu konuda tam bir destek sunarak, beklenmeyen giderleri minimize etmenizi sağlıyoruz.

Temel Kaynaklar 

İş fikrinizi hayata geçirirken ihtiyaç duyacağınız finansal, beşeri ve teknolojik kaynakları belirlediniz mi?

İş fikrinizi hayata geçirirken kaç kişilik bir ekibe ihtiyacınız var? İhtiyaç duyacağınız hammadde ve diğer kaynaklar nelerdir? Üretimden satışa kadar hangi teknolojik araç ve gereçlere ihtiyaç duyacaksınız?

SimgeO olarak, üretimden satışa kadar insan kaynaklarınızı, satın alma sürecinizi ve satış sürecinizi iyileştirecek inovatif çözümler sunuyoruz.

Temel Ortaklıklar

İş fikriniz için kimlerle birlikte çalışmanız gerekmektedir?

İş fikrinizi hayata geçirirken en güçlü yanınıza odaklanıp, zayıf olduğunuz alanlarda uzman ve güvenilir firmalar ile çalışabilirsiniz. 

SimgeO olarak, dijital ve masaüstü pazarlama alanında sizlere eşsiz bir hizmet sağlayabiliriz.

 

Maliyet Yapısı

İş fikrinize ait tüm sabit ve değişken giderleri belirlediniz mi?

İş planının en önemli parçalarından birisi de maliyet yapısıdır. İşe başlamadan önce tüm değişken ve sabit giderlerin belirlenmesi, ürün fiyatlandırmasını daha verimli yapmanızı sağlayacaktır.

SimgeO olarak, size tüm mali yapınızı kontrol altında tutmanızı sağlayacak çözümler sunmaktayız.

Bize İş Fikrinizden Bahsedin

Kurumsal imgelerinizi birer simge haline getirebiliriz.

İşinizi dijital ortama taşımanızda 9 temel noktada sizlere eşsiz çözümler sunacak proje geliştirme hizmeti sunmaktayız. 

 

Click to edit this heading