Kurumsal Kimlik Oluşturma logo, antetli kağıt, kartvizit tasarımı

Kurumsal Kimlik Oluşturma Hizmeti

Markanıza değer sözünüze güven katmak için, sizlere kurumsal kimlik oluşturma hizmeti sunmaktayız. Logo, kartvizit, broşür, banner tasarımları ve web arayüz tasarım alanlarında sizlere eşsiz çözümler üretmekteyiz.

Logo tasarımı, firmaların ve markaların kimliğini yansıtan en önemli görsel öğedir. Logolar, firmanın vizyonu ve misyonunu yansıtmaktadır. Günümüzde firmaların sayısının artması, göz alıcı logolara olan ihtiyacı daha da artırmıştır. Görsellik bakımından en iyi logoyu elde edebilmeniz için sizlerin hizmetinizdeyiz.

Logo tasarımında dikkat edilmesi gereken 6 önemli nokta bulunmaktadır. Bunlar sadelik, oran, uygulama alanları, renk, özgünlük ve tipografik yapıdır. Kaliteli ve göz alıcı bir logoda, bu etkenlerin her biri göz önünde bulundurulmalıdır. 

Firmanızın dijital dünyada hak ettiği konuma erişebilmesi için sizlere kurumsal kimlik çalışması sunmaktayız.

Sadelik

Bütün başarılı logoların ortak noktası sadeliktir. İnsanları basit ve sade tasarımlar çeker. Çünkü verilmek istenilen mesaj kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Karmaşık logo tasarımları dikkat dağıttığı için güvensizlik yaratır. 

Oran

Logolar ebatıyla değil, oranlarıyla sabitlenmelidir. Logo ikon, banner ve daha pek çok alanda kullanılacağı için her boyutta kullanılabilir ve göz alıcı olmalıdır. 

Renk

Bilinirliği yüksek logolara göz attığımızda genellikle bir veya iki renk içerir. Fazla renk logonun algılanmasını zorlaştıracağı ve baskı sırasında maliyeti artıracağı için tercih edilmemelidir.

Tipografi

Steve Jobs'un üniversite yıllarında çok önem verdiği derslerden birisi tipografidir. Harf yapısı ve yazı dengesi açısından bozuk dengelerin olması, fark edilmese de kötü etki yaratabilir ve baskı sırasında ciddi sorunlarla neden olabilir.

Uygulama

Logo, kullanılması planlanan tüm alanlarda test edilmelidir. Eğer logonuz farklı kullanım alanları göz önünde bulundurulmadan tasarlanırsa, kullanım sırasında vakit kaybına ve ciddi zorluklara neden olabilir.

Özgünlük

Bir logonun sahip olması gereken en önemli özellik, özgünlüktür. Logonuz, ürünlerinizi ve sektörünüzü çok iyi şekilde anlatmalı ve benzersiz olması gerekmektedir. 

Bize İşinizden Bahsedin

İşinizi büyütmek ve imgelerinizi birer simge haline getirmek ister misiniz?

Akılda kalıcı ve etkileyici bir logoya sahip olmak ister misiniz?

Click to edit this heading